Black Desert Rehber|Vahşi Rehberi|

Eki
09

Vahşi Rehberi

  • ZORLUK
  • KUŞATMA
  • PVP
  • PVE

Black Desert Rehber

Vahşi sınıfı karakterler, yakın menzilli ve savunma açısından güçlü bir yapıya sahip. Ayrıca, boyut olarak da dev gibi olduklarını söylemek mümkün. Oynanış açısından, diğer karakter sınıflarına göre daha eğlenceli ve özel mekanikleri bulunuyor. Ana silah olarak çift el balta kullanan dev karakter sınıfı olan Vahşiler, diğer karakter sınıflarında olduğu gibi mana yenileyen eşyalar ile yenilenebilir olan Fury‘i kullanıyor.

Yüksek savunma gücüne sahip olan bu karakter sınıfı, PvP savaşlarında genellikle en ön sırada bulunuyor. Pek hareketli olduklarını söyleyemeyeceğimiz Vahşiler, Black Desert Online oyuncuları için 1’e 1 PvP savaşlarında bayağı sıkıntı çekiyor. Tabii, eğer birini ellerine geçirirlerse de, bitmek bilmeyen kitle kontrol yetenekleri ile fazlasıyla ürkütücü olabiliyor. Oynanış açısından ise kesinlikle çok basit olduğunu belirtebiliriz. Üzerinde ustalaşmak pek de zaman almıyor.

Vahşi karakter sınıfını kullanan oyuncuların kesinlikle aklında bulundurması gerektiğini düşündüğümüz artılar ve eksilerden de bahsetmeden geçmek olmaz elbette. Artılar konusunda, oynanış açısından kolay bir yapıya sahip oluşu, PvE açısından fazlasıyla rahat olması, grup PvP ve kuşatmalarda etkili olması, bir sürü alan etkili saldırı yeteneklerinin bulunması ve eğlenceli oynanış mekanikleri listelenebilir. Eksi olarak, aslında pek bir eksi sayılır mı tartışılır, fakat ustalaşma konusunda çok kolay olması, 1’e 1 PvP savaşlarında güçsüz olması ve bir yerden sonra sıkıcı olması gösterilebilir.

Karakter yaratma ve Oynanış ile ilgili bazı örnekleri görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Eğer aklınızda Vahşi sınıfına ait bir karakter kullanmak varsa, kesinlikle hedefinizde Liverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. Off-İkincil Silah için, Krea veya Vangertz Warrior için iyi seçimlerdir.

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Alternatif zırh setleri açısından, diğer her sınıfta olduğu gibi Grunil , maksimum can, her parça başına 2 adet kristal boşluğu ve ekstra AP bonusu gibi avantajları sayesinde, ilk tavsiyemiz olacaktır. Diğer sınıflar tarafından da giyilebilir olması, büyük bir avantaj olarak gösterilebilir. Bir başka zırh seti olarak Taritas   düşünülebilir. Bunun sebebi ise, biraz dayanıklılık ve +5 kesinlik veriyor olması. Tabii, yüksek savunmayı da unutmamakta fayda var. Eğer gözleriniz yine alternatif arıyorsa, Agerianın.

da yine hedefleriniz arasında bulunabilir. Taritas ile yakın istatistiklere sahip olmasına rağmen, biraz daha hafif kendisi.

AKSESUAR VE KRİSTAL 

Aksesuar açısından, Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace ve Basilisk’s Belt hedefinizde olması gereken eşyalar, fikrimizce. Eğer bahsini ettiğimiz aksesuarları almaya yetecek kadar bütçeniz yoksa, alternatif olarak da birtakım önerilerimiz var elbette. Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt, öncelikli olarak belirttiğimiz aksesuarlar yerine alternatif olarak kullanılabilir. Tabii, öncelikli aksesuar eşyalarını elde edene kadar.

Kristal konusunda ise, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harthia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine hedefinizde bulunması gereken kristaller. Eğer yine bu kristaller için yeterli bütçeniz yoksa, sizler için alternatif önerilerimiz de var elbette. Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Intimidation, Black Magic Crystal – Vigor, Magic Crystal of Infinity – Assault ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness alternatif olarak aklınızda bulundurmanızda fayda olan kristaller.

 

 

BECERİLER

Aşağıdaki yapı, 54 ve üstü seviyedeki oyuncular için çok yönlü bir yapıdır. .  Yapıyı görmek için tıklayın.

About arwen

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !