Savaşçı Rehberi |

Eki
09

Savaşçı Rehberi

  • ZORLUK
  • KUŞATMA
  • PVP
  • PVE

Savaşçı sınıfı, tam bir canavar aslında. Ayrıca, Black Desert Online‘a yeni başlayan oyuncular için de çok uygun bir karakter. Hem yeni oyuncular için kullanıcı dostu, hem de canavar olmasının sebebi, sahip olduğu yüksek savunmadan kaynaklanıyor. Tabii, eğer gerçekten Savaşçı sınıfında ustalaşmak istiyorsanız, bayağı bir emek harcamanız gerekebilir. Savaşçı sınıfı karakterler, 1’e 1 PvP dövüşlerinde mükemmeller. Gruplara karşı olduğunda ise, mükemmel olmasalar da, ortalamanın üstünde bir yapıya sahipler.

PvE konusunda Savaşçılar, sahip oldukları yüksek savunma sayesinde, kullanıcılarını fazlasıyla rahat hissettirecek bir sınıf. Aynı durum, oyundaki kuşatma özelliği için de geçerli. Eğer oyuna yeni başlamış biriyseniz ve ne oynayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Savaşçı sizler için hem PvP, hem de PvE alanında güzel bir seçenek olabilir. Tabii, diğer karakter sınıflarını denemek, oynamak isterseniz de, onları da seçenekleriniz arasında tutabilirsiniz.

Savaşçı karakter sınıfının artıları, bayağı bir fazla. Şöyle bir toparlayacak olursak artılarını, en başaPvE ve PvP alanlarında başarılı bir yapıya sahip olduğunu koyabiliriz. Kitle kontrol açısından da gayet gideri var. Hareketlilik ve hasar açısından da iyi olan Savaşçı karakter sınıfı, bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de, savunma pozisyonu ile çoğu hasarı engelleyebiliyor. Eksileri açısından çok fazla bir şey söylemek mümkün değil ne yazık ki. Düşük menzilli olması ve engelleme zamanlamalarının biraz zor olması dışında, hiçbir eksisi yok.

SİLAH ve ZIRH

Savaşçı karakter sınıfı için silahlardan bahsedelim. Oyun içerisindeki en iyi silahların, Dünya Bossların‘ndan düştüğünü en baştan belirtmekte fayda var. Birincil silahınız olarak   Liverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. Off-İkincil Silah için, Krea veya Vangertz Warrior için iyi seçimlerdir.

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Alternatif zırh setleri açısından, diğer her sınıfta olduğu gibi Grunil , maksimum can, her parça başına 2 adet kristal boşluğu ve ekstra AP bonusu gibi avantajları sayesinde, ilk tavsiyemiz olacaktır. Diğer sınıflar tarafından da giyilebilir olması, büyük bir avantaj olarak gösterilebilir. Bir başka zırh seti olarak Taritas   düşünülebilir. Bunun sebebi ise, biraz dayanıklılık ve +5 kesinlik veriyor olması. Tabii, yüksek savunmayı da unutmamakta fayda var. Eğer gözleriniz yine alternatif arıyorsa, Agerianın.

da yine hedefleriniz arasında bulunabilir. Taritas ile yakın istatistiklere sahip olmasına rağmen, biraz daha hafif kendisi.

Aksesuar ve Kristaller 

Aksesuar açısından, biraz tuzlu olan, fakat her kuruşuna değen eşyalardan bahsedelim. Black Desert Online içerisinde geçerli olan paranızdan biraz harcamanıza sebep olacak olan aksesuar eşyaları, 2 adet Blue Whale Molar Earring, 2 adet Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace, Basilisk’s Belt şeklinde listeleyebiliriz. Eğer bütçeniz bu eşyalara yetmiyorsa,  2 adet Bares Earring, 2 adet Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt  sizler için güzel alternatif olacaktır.

Silahlarınız için Red Battlefield Crystal – Carmae, yan silahlarınız için Red Spirit’s Crystal, başlığınız için Red Battlefield Crystal – Harthia, göğüs zırhınız için Red Battlefield Crystal – Cobelinus, eldivenler için Black Magic Crystal – Assault ve/veya Black Magic Crystal – Valor, ayakkabılarınız için ise Red Battlefield Crystal – Adamantine kristalleri, eşyalar üzerindeki soketler için önerimiz olacaktır. Tabii bu liste, Black Desert Online içerisinde sizi para açısından biraz zor duruma sokabilir.

Eğer bahsettiğimiz kristallere paranız yetmiyorsa, silahlarınız için Magic Crystal – Destruction, yan silahlarınız için Ancient Magic Crystal of Perfection, başlıklarınız için Magic Crystal of Infinity – Intimidation, göğüs zırhlarınız için Ancient Magic Crystal of Abundance – Vigor, eldivenler için Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve son olarak ayakkabılarınız için Magic Crystal of Infinity – Swiftness bizlerin önerisi olacaktır.

 

BECERİLER

Aşağıdaki yapı, 55 ya da daha yüksek seviye olan oyuncular için çok yönlü bir yapıdır. Toplam 711 Beceri Puanı kullanıyor.  Yapıyı görmek için tıklayın.

Tesviye yapıyorsanız, yapının bu versiyonuna bakın veya sadece 50 seviyesine ulaştıysanız ve Beceri Puanlarında yoksanız, bu yapı (511 Beceri Puanları) kullanabilirsiniz, ancak 54+ seviyemizin kurulumuna ve maksimum becerilerine bakın yapabileceğin en kısa zamanda.  Yapıyı görmek için tıklayın.

 

 

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !