Sahire Rehberi |

Eki
09

Sahire Rehberi

  • ZORLUK
  • PVP
  • PVE
  • Kuşatma

Sahire sınıfı karakterler, kara büyü kullanıyor. Kara büyü saldırıları ile yakın menzilde dehşet saçarken, uzak menzilli savaşlarda da sağlam hasar vermeyi başarıyor. Biraz kırılgan bir sınıf olmasına rağmen sahip olduğu alan etkili yetenekler ile, PvE konusunda gayet başarılı. Hareketlilik konusunda da fazlasıyla yeterli. PvP konusunda ise 1’e 1 savaşlarda gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Üzerinde ustalaşmak konusunda, zırh açısından yetersiz olması sebebiyle zorlanabilirsiniz. Eğer yakalanırsanız veya yetenekleriniz kullanırken eliniz ayağınız karışırsa ayvayı yediniz. Sahire sınıfı karakterlerin kuşatma ve grup PvP savaşlarda iyi olduğunu da belirtemeyeceğiz ne yazık ki.

Black Desert Online‘ın 4 ana sınıfından biri olan Sahirelerin artı ve eksilerini bir araya toparlayalım. Artı açısından, PvE konusunda ve 1’e 1 PvP konusunda fena olmaması, hem yakın, hem de uzak menzilli yeteneklere sahip olması, alan etkili yeteneklerinin bulunması, yüksek hareketliliği, Sahire sınıfı karakterleri bir adım öne çıkarıyor. Fakat, düşük savunma, grup PvP savaşları ve kuşatmalar konusundaki güçsüzlüğü ile oynanış açısından zor bir mekaniğe sahip olması, Sahire sınıfı karakterlerin kötü yanları.

Silahlar

Sahire sınıfı karakterler için bizim önerebileceğimiz en iyi kullanıcıya bağlanmayan silah kesinlikle iconLiverto. Elinizden geldiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var. Eğer Liverto için yeterli bütçeye sahip değilseniz,icon Yuria da, Liverto‘nun parasını toparlayana kadar yeterli bir alternatif olacaktır. Tabii, yine elinizden geldiğince hızlı bir şekilde geliştirmenizde veya gerekli bütçeyi toparlamanızda fayda var, zira her ne kadar iyi bir alternatif olsa da, yine de Liverto‘nun yerini tutmuyor.

Silahımızı ayarladık diyelim, diğer el boş mu kalsın? Elbette kalmasın. icon Jubre, kesinlikle diğer eliniz için en iyi donanım olacaktır. Elinizden geldiğince Jubre‘yi bulmaya çalışmanızda fayda var. Eğer olur da Jubre‘yi bulamazsanız, bir başka alternatif olarak icon Krea‘yı düşünebilirsiniz. Bir Jubre etmese de, yine işinizi görebilecek bir eşya sonuçta. Bütçe konusunda sıkıntılar çekiyorsanız icon Helrick de hem PvE, hem de PvP için uygun olması sebebiyle güzel bir alternatif olacaktır.

 Zırhlar 

Sahire sınıfı karakterler için  Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Bahsini ettiğimiz sete henüz ulaşamıyorsanız, Black Desert Online içerisinde yine gayet yeterli olacak olan setler bulunuyor. Bu setlerden ilki olarak Grunil  gösterilebilir. Grunil seti, en yüksek can değerinizi yükseltmek ve her parça için 2 adet kristal boşluğu bulundurmakla kalmıyor, bir de üstüne ekstra AP veriyor. Bir başka güzel avantajı ise, her sınıf tarafından kullanılabilir olması. Bir başka alternatif set olarak Agerian  setini gösterebiliriz. Seviye kasarken ya da Grunil seti için yeterli bütçeniz yokken, sizleri fazlasıyla memnun edebilecek bir set.

Aksesuar ve Kristal

Aksesuar açısından Blue Whale Molar Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklaceve Basilisk’s Belt en iyi önerilerimiz olacaktır. Elbette bütçeniz bunlar için yetersiz olabilir. Bu sebeple de alternatif olarak, Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt‘i sizler için tavsiye edebiliriz. Fakat, elinizden geldiğince ilk olarak bahsettiğimiz aksesuar eşyalarına geçiş yapmanızda kesinlikle fayda var.

Kristal konusunda ise, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Black Magic Crystal – Memory, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine sizlere önerebileceğimiz eşyalar olacaktır. Eğer bunlar için bütçeniz yoksa da, Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Memory, Ancient Magic Crystal of Abundance – Energy, Magic Crystal of Infinity – Assault ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness kristallerini önerebiliriz.

BECERİLER

Aşağıdaki yapı, 55 ya da daha yüksek seviye olan oyuncular için çok yönlü bir yapıdır.. Yapıyı görmek için tıklayın.

 

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !