Pet Çiftleştirme |

Kas
24

Pet Çiftleştirme

Nasıl Çiftleştirebilirim ?

 

 • Sadece aynı türün evcil hayvanlarını çiftleştirebilirsin (yani kedi ile köpek çiftleşemez). köpek-köpek ile kedi-kedi ile. Petlerde Cinsiyet yoktur
 • Yetiştirmeye çalıştığınız iki hayvanın 1’den fazla tier farkına sahip olmaması gerekir (örn. Bir tier 1 ve tier 2 kat hayvanlarını çiftleşebilir, ancak tier 1 ve tier 3 evcil hayvanları çiftleştiremezsin).
 • İki hayvanı çiftleştirirken , iki pet de ölecek ve tek bir pet elde edeceksiniz.

Çiftleştirmeye başlamak için, iki hayvanı kontrol etmeniz ve daha sonra değişim düğmesini tıklamanız gerekir. Bu, evcil hayvanlara ekleyebileceğiniz üreme arayüzünü açacaktır. Ayrıca, yeni evcil hayvanınızı adlandırmanız ve aşağıda ele alacağım ebeveynin devredilebilir yeteneklerinden  herhangi birini miras almak isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekiyor.

BDO-pet-yetiştirme-temellerini-kılavuzuBDO-pet-yetiştirme-temellerini-rehber-2

Özellikleri

 Pearl Store’dan yeni aldığınız evcil hayvanlar Tier 1’dir ve sadece 10 seviye olabilir. Petleri  geliştirmek için çiftleştirmelisiniz . 1/2 Tier evcil hayvanların 1 özelliği var , Tier 3 evcil hayvanların 2 açık Özelliği ve Tier  4 evcil hayvanların 3 açık Özelligi vardır. Bulduğunuz Özellik türü, yetiştirdiğiniz evcil hayvan türüne göre değişiklik gösterir. P

 • Shared: Combat EXP,% 3 arttı, Karma Kurtarma% 3 arttı
 • Domestic  (Köpek, Kedi vb.): Yemek pişirme / Simya / İşleme / Tarım EXP + 3%
 • Aves (Hawk, vb.): Balık tutma +1, Şans +1, Balıkçılık / Avcılık / Eğitim / Ticaret EXP + 3%
 • Monster (Snowman, vb.): +1 toplarken, EXP + 3% toplarken

 

Evcil doğurduğunuzda ve Devredilebilir yetenek seçeneğini seçtiğinizde, evcil hayvanınız bu ebeveyin özellikerini üzerine kopyalar. Eğer yavrularınız bir tier ilerletirse ve ek bir açık tutma alanı kazanırsa, bu açıklama yuvası, yukarıdaki listeden bazı rasgele özellikle doldurulacaktır.

Evcil hayvanınızın penceresine bakarak kontrol edildiklerinde verdiklerinin ne olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, iki tierli 3 evcil hayvan çağrıldım ve burada üç özellik alıyorum (+ 3% EXP Simyası / İşleme ve +% 6 EXP Farming).

BDO-pet-yetiştirme-temellerini-rehber-3

Herhangi bir spesifik kategori için evcil hayvanlardan elde edebileceğiniz maksimum EXP artışı,% 3’lük benzersiz bir artışla 3 hayvana sahip olduğunuzu varsayarsak% 9 gibi gözükmektedir.

Tier Yükseltme 

Tier Yükseltme kuralları aşağıdaki gibidir ( bu dizinden alınmıştır ).

 • T1 + T1 = T2 veya T3
 • T2 + T2 = T2 veya T3
 • T2 + T3 = T3 veya T4
 • T3 + T3 = T3 veya T4
 • T3 + T4 = T3 veya T4

Gördüğünüz gibi, iki ebeveyn doğurduğunuzda yavrularınız genellikle bir tier ilerletir ancak tier3 ve tier  4 Evcil hayvanlara örnek vermek için, yavruların tier 3’e geri dönmesi mümkündür.

Düzeyler hala bir faktör oynamaktadır ancak sistem ağırlıklı olarak RNG tabanlı. Bir tabakayı ilerletmenin en iyi şansını istiyorsanız, açıktır ki iki Seviye 10 Evcil getirin. Bununla birlikte, acele ediyorsanız ve düzeyleri harcamak için para toplamak zorunda kaldıysanız, iki seviye 1 Seviye 1 Evcil üretmekten Tier 3 Evcil aldım.

Özel yetenekler

Her evcil hayvan türü özel bir kabiliyete sahiptir. Kediler için bu, toplanabilir kaynakları tespit ediyor, köpekler için bu düşman oyuncuları tespit ediyor ve şahinler için bu, seyrek çete arıyor. Yetiştirme yoluyla bunu çevirebilecek veya yeni bir Taunt Canavarı özel yetenek elde edebilmek için biraz şansın var ki bu biraz sinir bozucu olabilir.

Örneğin, Katman 4 köpek bu Taunt Monster yetenek kazanmış ve düşman oyuncuyu bulma yeteneğini kaybetmiştir. Benim Katman 3 kedisi düşman oyuncuları tespit edebilme yeteneğini kazanmış ancak toplanabilir kaynakları tespit etme yeteneğini kaybetmiştir.

BDO katmanlı-4-köpek-özel-beceriBDO katmanlı-3-cat-özel-yetenek

Sıradan Görünümler

Evcil ürettiğiniz zaman, yavrular ebeveynlerin ırklarına karşılık gelecektir. İki farklı ırkı bir araya getirirseniz, ana ırklardan birini alırsınız. Aynı tür olmasına rağmen, yavrusunun görünümü ebeveynden farklı olabilir. Ayrıca Pearl Shop’ta bulunan görünüm değişikliği kuponuyla görünümünü değiştirebilirsiniz.

Köpekler

BDO-köpek-görünümler

Kediler

BDO-pet-görünüm değiştirme-kupon kediler-1

Kuşlar

BDO-pet-görünüm değiştirme-kupon kuşlarBDO-hayvan görünümler-papağan

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !