Oyun Bilgileri |

Kas
02

Oyun Bilgileri

Bilgilerim

Genel Bilgiler

▲ Bilgilerim penceresini açmak için Oyunda ‘P’ tuşuna basın veya sağ alt menüdeki ‘Bilgilerim (P)’ simgesine tıklayın!

• Soyadı

Soyadınız, belli bir sunucudaki bütün karakterleriniz için seçilen benzersiz bir isimdir. Oluşturduğunuz bütün karakterlerin üzerinde görünür ve belirlendikten sonra sadece inci dükkanı kullanılarak değiştirilebilir.

Lütfen soyadı seçiminin, sunucu seçildikten sonra, karakter oluşturulmadan önce yapıldığını unutmayın.

• Burç

Bu, karakterin sahip olduğu burcu gösterir. Aynı burca sahip olan NPCler, karaktere daha yatkın olurlar ve daha yakın hissederler. Hikaye paylaşımı, tanışma anı gibi zamanlarda daha fazla dostluk puanı kazanmak gibi etkileri vardır.

NPC’nin burcu, hikaye paylaşım penceresinde ve bilgi penceresinde (kısayol tuşu H) bulunabilir

Burç, karakter oluşturulurken belirlenmelidir ve daha sonra tekrar değiştirilemez.

• Enerji

Karakter NPC etkileşimi sırasında ve oyunda belli hareketler yapıldığında bu puan harcanabilir.

Genellikle karakterler NPClerle yakınlaştığında veya belli bilgiler edindiğinde kullanılır. Maksimum enerji puanında gerçekleşen artış ailedeki bütün karakterler tarafından paylaşılır.

Fakat, herhangi bir zamanda ailedeki karakterlerin sahip olduğu enerji puanı karakterler arasında farklılık gösterebilir.

Enerji, çevrimiçi karakterlerde 3 dakikada 1 puan yenilenirken çevrimdışı karakterlerde 1 saatte 1 puan yenilenir.

Bu sebeple, büyük miktarda enerji tüketmeniz gerekiyorsa birden fazla karakter oluşturmak faydalı olabilir.

Ayrıca, köydeki NPClerden tekrar eden görevler alırsanız veya evinize yerleştirdiğiniz bir yatakta uzanırsanız enerji yenileme hızınızı arttırabilirsiniz.

Maksimum enerji puanı 10 olarak başlar ve her bilgi konusunu tamamladığınızda artar.

Maksimum enerji puanını arttırmanın en kolay yolu bir köydeki bütün tüccarlarla konuşmaktır.

•Katkı Puanı

Bu, yaptığın katkıları gösteren bir sayıdır ve her yerde kullanılabilir. Bu puanı, ticaret rotalarını birleştirmek için keşif merkezlerine yatırım yapmak veya işçi göndermek için imalat merkezlerine yatırım yapmak için kullanılabilirsiniz, Ayrıca, bir köyde ev satın almak veya bir NPC’den belli eşyalar veya haklar ödünç almak için de kullanabilirsiniz. Yatırım veya kiralama için kullandığınız katkı puanlarınızı istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Katkı puanlarınızı arttırmanın kolay yolu, katkı puanı veren bir görev yapmaktır.

NPClerin sorunlarını çözün ve çeşitli faydaların keyfini çıkarın. Yeni bir bölge keşfeder veya ticaret eşyaları satarsanız katkı puanınız yükselir.

• Level

Level, ilerlemenizi ölçmek için kullanılır ve gücünüzü gösteren bir ölçüttür. Leveliniz yükseldikçe beceri puanları, daha yüksek taşıma limiti ve yaşama gücünün yanında direnç gücü de kazanacaksınız.

Bir canavar ve oyuncu arasındaki level farkı canavarın isminin renginden anlaşılabilir. Düşük seviyeli canavarları öldürürken daha az ödül, daha yüksek seviyeli canavarları öldürürken ise daha fazla deneyim elde edeceksiniz.

• Sağlık

Sağlık seviyenize bağlı olarak sağlık puanları kazanacaksınız ve dayanabileceğiniz hasar miktarı artacak.

Zaman geçtikçe kaybedilen sağlık puanları yenilenecek ama potlar ve belli beceriler kullanarak daha hızlı iyileşebileceksiniz.

Sağlığınız sıfıra düştüğünde karakteriniz bilincini kaybedip bayılacak. Bilincini kaybedince özel bir eşya kullanarak oluğunuz yerde dirilebilir veya en yakın bağlantı noktasına/köye dönebilirsiniz.

• Beceri Kullanım Puanları

Bir karakterin beceri kullanması için, kendine özgü beceri kullanım puanlarına sahip olması gerekir.

Savaşçı, Vahşi, Musa, Maehwa, Suikastçi ve Ninja beceri kullanım puanı WP olarak adlandırılır.

Sahire, Okçu, Avcı, Cadı ve Büyücü beceri kullanım puanı MP ve Valkyrie beceri kullanım puanı ise SP olarak adlandırılır.

Beceri kullanım puanları arasında MP ve WP zamanla yenilenir fakat SP zamanla kendiliğinden yenilenmez.

Birçok beceri, beceri kullanım puanına ihtiyaç duyar ama belli becerilerin yardımıyla saldırı ve savunma yaparak bir miktar beceri kullanım puanı yenileyebilirsiniz.

Güçlü bir beceri, diğerlerinden daha fazla kaynak tüketir.

Diğer yandan, bir beceriyi hızlı tuş barına eklemek yerine özel bir komutla kullanırsanız daha az beceri kullanım puanı harcayabilirsiniz.

Karakterin beceri kullanım puanı türüne bağlı olarak MP / WP / SP potları kullanarak da beceri kullanım puanınızı yenileyebilirsiniz.

Potlar, her köydeki Genel Ürün Satıcısından satın alınabilir veya belli görevler tamamlanarak ödül olarak elde edilebilir. Ayrıca, yenilediğiniz beceri kullanım puanı, kullandığınız potun boyutuna bağlı olarak (küçük / orta / büyük / ekstra büyük) farklılık gösterir.

▲ Her karakterin beceri kullanım puanı yenileyen becerileri vardır.

MP / WP / SP potlarını elde etmenin zor olduğunu veya potların çok ağırlık yaptığını düşünürseniz, beceri kullanım puanlarını Basit Kimya ile elde edilen Bitkisel İçecek kullanarak da yenileyebilirsiniz.

Bitkisel İçecek elde etmek için Gündoğumu Bitkisi, Kuru Yelken Otu, İpek Bal Otu, Ateş Tanesi Çiçeği toplayın ve Basit Kimya (kısayol L) kullanarak Maden Suyu ile işleyin.

Bitkisel İçecekler potlardan daha hafiftir ve beceri kullanım puanı türünden bağımsız olarak bütün karakterler tarafından kullanılabilirler.

Bitkisel İçecekleri işleyerek çok daha fazla beceri kullanım puanı yenileyebilen Konsantre Bitkisel içecek, Yüksek Konsantre Bitkisel İçecek ve Rafine Bitkisel İçecek elde edebilirsiniz.

▲ Bir beceri kullanım puanı potu hazırlarken size uygun olanı hazırladığınızdan emin olun.

Beceri özelleştirme yardımıyla, savaş sırasında pot veya Bitkisel İçeceklere bağlı kalmadan beceri kullanım puanını verimli bir şekilde kullanmak için becerilere MP / WP / SP yenileme etkisi ekleyin.

Level 50’ye ulaştıktan sonra her 2 seviyede bir defa, bir beceriye iki etki ekleyebilirsiniz.

Beceri özelleştirme kullanarak ekleyebileceğiniz etkiler Saldırı Hızı Artışı, AP Artışı vs. dahil olmak üzere çok çeşitlidir. Beceri saldırı puanı yenileme etkisini eklemek, savaş sırasında beceri kullanım puanını korumak için çok etkili bir yöntemdir.

[Özelleştirme hakkında daha fazla bilgi edin]

▲ Level 50 ve üzerindeki bir karakter özelleştirmek istenen beceriye beceri kullanım puanı yenileme etkisi ekleyebilir.

• Ağırlık Limiti

Üzerinizde taşıyabileceğiniz eşyaların ağırlık sınırını gösteren bir sayıdır.

Vücudunuz ağırlaştıkça hareket hızınız ve saldırı hızınız düşer.

Eşya ağırlık limitinin 170%’inden fazlasını taşıyamazsınız.

Bu sebeple, eşya ağırlığı 170%’e yaklaştığında daha fazla eşya satın alamaz ve elde edemezsiniz.

100% ağırlığa kadar hızda bir değişiklik olmaz, 101 ~ 125% arasında biraz düşer, 126 ~ 150% arasında çok düşer ve daha fazla arttığında hareket etmek mümkün değildir.

126%’yı geçtikten sonra zıplayamazsınız.

Eşek, at, at arabası vs. gibi binekler, karakterden daha fazla ağırlık taşıyabilir. Fakat bir araca gümüş yüklenemez bu yüzden hafiflemek için araca diğer ağır eşyaları yükleyebilirsiniz.

▲ Ağırlık arttıkça hareket hızı düşer ve bu yüzden ağırlığı düşürmek için çantanızı boşaltmanız veya eşyalarınızı atmanız gerekir.

• AP

Karakter tarafından giyilen ekipmanların saldırı gücünün toplamıdır ve karakterin bir beceri kullanarak yaptığı saldırılarla verdiği hasarı etkiler.

Saldırı gücü giyilen ekipmanın saldırı gücünün toplamıdır, takılan Sihirli Kristallere veya beceri özelleştirmelerine bağlı değildir.

• DP

Karakter tarafından giyilen ekipmanların toplam savunma gücüne eşittir ve düşman saldırılarından alınan hasarın azalmasını sağlar.

• Nefes

Nefes, bir karakterin yorulmadan ne kadar aktivite yapabileceğini gösteren bir sayıdır.

Nefes artarsa karakter uzun bir zaman boyunca hızlı koşabilir (Shift + W) ve bazı nefes becerilerini daha sık kullanılabilir.

Bütün nefes tükenirse bazı dezavantajlar ortaya çıkar, mesela, hızlı koşu kullanılamaz ve yüzme hızında büyük bir düşüş gerçekleşir vs.

Zamanla nefes hızlı bir şekilde yeniden dolar.

Fakat bazı beceriler kullanılıyor, hızlı koşu yapılıyor veya yüzülüyorsa yenilenmez.

• Karma

Karakterin Karma değerini gösteren sayısal değerdir. Canavar avlandığında bu değer yükselir ve PK ve hırsızlık yapıldığında düşer.

Karma değeri, bir NPC arkadan soyulmaya çalışıldığında (F2) ve yabani bir at öldürüldüğünde düşer.

Karakter Level 50 veya daha yüksekse ve PvP modunu etkinleştirmişse ve başka bir maceracıya saldırır / öldürürse Karma değeri büyük miktarda düşer.

Karma değeri 0’ın altına düşerse karakterin ismi kırmızı olur ve köy muhafızlarının saldırısına uğrayabilir.

Karakter Level 50 veya daha yüksekse ve Karma değeri 0’ın altına düşerse diğer maceracıların saldırısına uğrayabilir.

Karma değeri düşükken ölürseniz giyilen ekipmanın yükseltme değerinin düşmesi veya sahip olduğunuz eşyaların yere düşmesi gibi büyük dezavantajlar yaşanabilir

[Ölüm cezası hakkında daha fazla bilgi edin]

Potansiyel

Bu değer, karaktere özgü potansiyeli temsil eder.

Bu değeri, potansiyel arttırma etkisi olan ekipmanlar giymek, yemek yemek veya iksir içmek gibi çeşitli yöntemlerle arttırabilirsiniz.

Potansiyeli en fazla 5 defa arttırabilirsiniz.

Potansiyel, debufflar veya potansiyel düşüren eşyalar giyilerek eksi (-) değerlere düşürülebilir.

Potansiyel birimlerin etkileri şöyledir.

• Saldırı Hızı: Daha yüksek bir seviye, saldırı hızının artmasını sağlar. Saldırı hızı potansiyeli, Savaşçı, Okçu, Vahşi, Avcı, Musa, Maehwa, Suikastçi ve Ninja sınıflarının saldırı kullanımını etkiler.

• Beceri Hızı: Daha yüksek bir seviye, beceri kullanım hızını arttırır. Beceri Hızı potansiyeli, Sahire, Valkyrie, Cadı ve Büyücü sınıflarının beceri kullanımını etkiler.

• Hareket Hızı: Daha yüksek bir Hareket Hızı seviyesi, daha hızlı hareket edilmesini sağlar.

• Kritik Vuruş: Daha yüksek bir Kritik Vuruş seviyesi, Kritik Vuruş Şansını arttırır.

• Balıkçılık Hızı: Daha yüksek bir seviye, balık yakalama süresini düşürür.

• Toplama Hızı: Daha yüksek bir seviye, bütün toplama aktivitelerinin süresini düşürür.

• Şans: Daha yüksek bir seviye, eşya elde etme şansını arttırır.

Eğitim

Fiziksel eğitim, karakterin temel yeteneklerinden bazılarını geliştirir.

• Nefes: Nefes seviyesi artarsa, karakterin nefesi kalıcı olarak yükselir. Bir karakter araçlara binmek yerine koşar veya yürürse nefes deneyimi kazanabilir.

• Güç: Güç seviyesi artarsa, karakterin sahip olduğu ağırlık limiti kalıcı olarak artar. Bir karakter ticaret malları taşıdığında bir sırt çantası takar. Sırt çantası takıldığında hareket ederse gidilen mesafeye bağlı olarak güç deneyimi kazanır.

• Sağlık: Sağlık seviyesi artarsa, karakterin HP, WP, MP, SP değerleri kalıcı olarak yükselir. Aşçılık eşyaları kullanılarak belli bir miktarda sağlık deneyimi kazanmak mümkündür.

Direnç

Direnç değeri arttıkça düşmanın debufflarına yakalanma ihtimali düşer. Her karakterin temel direnç değeri 20%’dir. Tedarik veya belli türlerde ekipman eşyaları veya direnç değerini arttıran beceriler kullanılarak arttırılabilir.

Ayrıca direnç, ekipman eşyası veya büyülü kristal vs. kullanılarak elde edilen benzersiz etki kullanılarak da arttırılabilir.

Direnç, yemek veya iksir gibi tedarikler kullanılarak veya karaktere özel beceriler kullanılarak da geçici olarak arttırılabilir.

Direnç seviyesini 60% üzerine yükseltseniz bile PvP sırasında direnç seviyesi 60% üzerine çıkamaz.

Bunun dışında rakip maceracı ‘Bütün Dirençler Yok Sayma’ etkisine sahipse, direnç değerleri gösterilenden farklı olabilir.

• Sersemletme/Sarsma/Dondurma Direnci: Rakam ne kadar yüksekse, rakibin Sersemletme / Sarsma / Dondurma debuff etkisine direnme ihtimali o kadar yüksektir.

• Düşme/Yıkma Direnci: Rakam ne kadar yüksekse, rakibin Düşme/Yıkma debuff etkisine direnme ihtimali o kadar yüksektir.

• Yakalanma Direnci: Rakam ne kadar yüksekse, rakibin Yakalanma debuff etkisine direnme ihtimali o kadar yüksektir.

• Geri İtme/Püskürtme Direnci: Rakam ne kadar yüksekse, rakibin Geri İtme/Püskürtme debuff etkisine direnme ihtimali o kadar yüksektir.

Yaşam Aktiviteleri

Her imalat aktivitesi gerçekleştirdiğinizde, deneyim puanı kazanıp yaşam seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Yaşam seviyeniz yükselince herhangi bir imalat aktivitesi sırasında ek ödül kazanma veya verimlilik artışı gibi bir etki elde edebilirsiniz.

Ek olarak her yaşam seviyesi belli bir seviyeye ulaştığında lüks mal satıcısı tarafından satılan farklı yaşam aktivitesi elbiseleri giyip daha iyi aletler kullanabilirsiniz.

• Toplama

Toplama seviyesi arttıkça, toplama yapılarak elde edilen nesne sayısı da artar. Ek olarak toplama aktivitelerine harcanan zamanı azaltan daha iyi toplama aletleri de kullanabilirsiniz veya Toplama Kıyafeti Seti giyerek toplama potansiyelinizi ve yaşam EXP kazanımınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca, toplama seviyesi belli bir seviyeye ulaştığınızda enerji tüketmeden toplama yapma ihtimali de yükselir.

 [Toplama konusundan daha fazla bilgi edin]

• İşleme

İşleme seviyesi arttıkça, işleme yapılarak elde edilen ürün sayısında artış olmasını sağlayan bir etki kazanılacak.

Ek olarak işleme becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan İşleme Kıyafeti giyerek işleme EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

 [İşleme konusunda daha fazla bilgi edin]  

• Aşçılık

Aşçılık seviyesi arttıkça aşçılık yapılarak elde edilen ürün sayısının artma ihtimali yükselecek. Ayrıca üretimi kısıtlı olan bazı yemekleri de üretebileceksiniz ve çok daha iyi bir etkiye sahip en üst seviye yemekler yapma şansınız da artacak.

Ek olarak işleme becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Aşçılık Kıyafeti giyerek Aşçılık EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Aşçılık konusunda daha fazla bilgi edin]

• Ehlileştirme

Sadece yabani bir at yakalayıp ahıra kaydettiğinizde veya binicilik beceriniz yükseldiğinde ehlileştirme EXP kazanırsınız. Ehlileştirme seviyeniz yükseldiğinde Binek Beceri EXP kazanımı kolaylaşır ve yabani bir at yakalama şansı artar.

Ek olarak Ehlileştirme becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Ehlileştirme Kıyafeti giyerek Ehlileştirme EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Ehlileştirme konusunda daha fazla bilgi edin]

• Kimya

Kimya seviyesi arttıkça , Kimya kullanarak daha fazla ürün elde etme şansı artar.

Ayrıca üretimi kısıtlı olan bazı eşyaları da üretebileceksiniz ve çok daha iyi bir etkiye sahip en üst seviye eşya yapma şansınız da artacak.

Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra savaş ve yaşam aktivitelerinde çeşitli yetenekleri geliştiren Kimya taşları üretebilmeye başlayacaksınız.

Ek olarak Kimya becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Kimya Kıyafeti giyerek Kimya EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Kimya konusunda daha fazla bilgi edin]

[Kimya taşları konusunda daha fazla bilgi edin]

• Balıkçılık

Balıkçılık seviyesi yükseldiğinde, bir balık ısırdığında oynana mini oyun (belirli bir süre içinde komut verme) çok daha kolay bir hal alır ve belli bir ihtimalle olta dayanıklılığı harcamadan balık yakalama ihtimali veren bir etki kazanılır. Balıkçılık Profesyonel level 5 olunduğunda, zıpkın kullanarak özel balıklar yakalayabilirsiniz.

Martı sürüleriyle karşılaşma yani sarı seviye balık yakalama ihtimalinizin 100% olması ihtimali artar.

Ek olarak Balıkçılık becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Balıkçılık Kıyafeti giyerek Balıkçılık EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Balıkçılık konusunda daha fazla bilgi edin]  

• Avcılık

Avcılık seviyesi arttıkça daha güçlü ve daha yüksek seviyeli silahlar kullanarak avcılık için gereken süreyi kısaltabilirsiniz.

Ek olarak Avcılık becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Avcılık Kıyafeti giyerek Avcılık EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Avcılık konusunda daha fazla bilgi edin]

• Ticaret

Ticaret seviyeniz yükseldikçe daha fazla mal satın alabilirsiniz.

Daha yüksek bir ticaret seviyesi gerektiren mallar genellikle daha pahalıdır ve dolayısıyla daha yüksek kar getirir.

Ticaret Lv. Usta 2 olduğunuzda, belli bir NPC vasıtasıyla ticaret karınızı en yüksek seviyeye çıkartabilirsiniz.

Ek olarak Ticaret becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Ticaret Kıyafeti giyerek Ticaret EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Ticaret konusunda daha fazla bilgi edin]

• Çiftçilik

Çiftçilik seviyeniz arttıkça enerji harcamadan hasat yapma ihtimaliniz de artar.

Ek olarak Çiftçilik becerisi belli bir seviyeye ulaştığında, Lüks Mal Satıcısı tarafından satılan Çiftçilik Kıyafeti giyerek Çiftçilik EXP kazanımını arttırabilirsiniz.

[Bahçe konusunda daha fazla bilgi edin]

• Denizcilik

Denizcilik seviyeniz arttıkça, Epheria yelkenlisi ve kadırga gibi deniz araçlarını kullanırken daha fazla beceri kullanabilirsiniz.

Denizcilik deneyimi sadece okyanus bölgesinde gemi kullanılarak elde edilebilir.

Alan Sıralaması

Her alandaki sıralamayı, çeşitli yaşam seviyeleri, sahip olunan mal miktarı, level ve benzeri şeklinde karşılaştırabilirsiniz. Her alanda ilk 30 sırada yer alan maceracıların soyadı, karakter adı ve katıldığı klanın adını görebilirsiniz.

İlk 30’da değilseniz A-E aralığında nerede olduğunuzu kontrol edebilirsiniz.

Alan sıralaması sadece aynı kanaldaki oyuncuların bilgilerini içerir ve mal sıralamasında, maceracının sahip olduğu toplam mal sayısını göremezsiniz.

Günlüğüm

Günlük sistemi, karakter oluşturulduktan sonra gerçekleşen bir takım olayları otomatik olarak kaydeder.

Temel kayıt birimi bir gündür ve ayrıntılı kayıt süresini, imleci üzerine götürerek kontrol edebilirsiniz.

Günlük, daha önce kaydedemediğiniz önemli olayları kontrol ettiğinizde veya yaşadığınız maceraları gözden geçirdiğinizde kıymetli bir kayıt olacak.

▲ Gelişim, yükseltme, tanışılan NPCler ve görevler vs. gibi çeşitli kayıtları bir bakışta görebilirsiniz.

Meydan Okuma Görevi

Meydan okuma görevi, kullanıcıların oyundan daha fazla keyif almasını ve daha pürüzsüz bir deneyim yaşamasını sağlayan ödüllerden oluşan bir başarım sistemidir.

Her görev kolaylıkla yapılabilir ve bütün görevler, karakteriniz oluşturulduğu andan itibaren görülebilir.

Meydan okuma görevleri tamamlandığında sağ altta, kullanıcıların ödüllerini kolaylıkla alabilmesini sağlayan bir bildirim görünür.

Meydan okuma görevlerini görmek için oyunda ‘P’ tuşuna basın veya sağ alttaki menüde ‘Bilgilerim (P)’ simgesine tıklayıp sol üstte ‘meydan okuma görevi’ simgesine tıklayabileceğiniz bilgilerim penceresini açın.

▲ Başarım görevi ödülleri oldukça faydalıdır.

▲ Sağ alttaki bildirim simgesine tıklayarak ödülleri alabileceğiniz pencereye gidin.

Ünvan Bilgisi

Ünvan, Black Desert içindeki çeşitli oyunları oynayacak kazanabileceğiniz bir tür koleksiyon gibidir. Ünvan kazanmak için maceracıların benzersiz gereksinimleri olan bütün kazanma şartlarını anlaması gerekir.

Ünvan, Karakter adınızın üzerinde gösterilir ve her ünvanın özel bir etkisi yoktur ama toplam ilerlemede belirli bir seviyeye ulaştığınızda bir etki verir.

▲ Kazandığınız ünvan, ‘Uygula’ tuşuna tıklanarak karakterinizin adının üzerinde gösterilebilir.

* Güncelleme ve içerik değişimlerine bağlı olarak oyun rehberinin içeriği, gerçek oyun içeriğinden farklılık gösterebilir.

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !