Okçu Rehberi |

Eki
09

Okçu Rehberi

  • ZORLUK
  • PVP
  • PVE
  • Kuşatma

Okçu sınıfı karakterler, adından da anlaşılacağı üzere, genellikle ok ve yay kullanan bir sınıf. 2. silah olarak ise, hançer bulunuyor. 56. seviyeye ulaşan bir Okçu, kılıç olan uyanış silahını açabiliyor. Okçu sınıfı karakterler genel olarak hareketli olduğu için, düşmanlarına uzaktan hasar verebiliyor. Eğer düşman yakınlaşırsa da, onları fazlasıyla pişman edebilen bir yapıya sahip.

Okçu sınıfı karakterler, PvP konusunda ciddi anlamda çok güçlüler. Sonuçta, düşmanın uzağından rahatça ağır hasar verebilecek bir yapıya sahipler. Ayrıca, düşman yakınlaştığında ise, onları geri itebilecek mekanikleri bulunuyor. Sadece PvP değil, aynı zamanda kuşatma konusunda da gayet iyiler. Kuşatma konusunda çok iyi olmalarının sebebinin arkasında da genel olarak alan etkili yetenekleri, hareketli oluşları ve kitle kontrol yeteneklerine sahip olmaları yatıyor. Oynaması her ne kadar çok zevkli olsa da, mana konusunda biraz sıkıntı çekebiliyorlar.

Black Desert Online oyunundaki Okçu sınıfı karakterlerin artıları ve eksilerini şöylece bir toparlayalım. Artıları açısından, aşırı hareketli mekanikleri, hem yakın, hem de uzak menzilli oluşları, yüksek hasar verme kapasitesine sahip olmaları, alan etkili hasarları, PvP ve PvE konusunda fazlasıyla güçlü olmaları gösterilebilir. Eksi açısından ise, alan etkili kitle kontrol yeteneklerinin bulunmaması, bir yerden sonra hep tekrar ediyormuş gibi hissettirmesi, yetenek kombinasyonlarının biraz karışık olması, mana problemleri ve düşük zırhları gösterilebilir.

Silah ve Zırh

Okçu karakter sınıfını oynayan oyuncular için Black Desert Online, fazlasıyla alternatif silahlar barındırıyor. Silah açısından birincil silah olarak, iconYuria‘yı önerebiliriz. Olabildiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var kesinlikle. İmkanınız olduğunda ise hemen iconLiverto‘ya geçiş yapmanızı öneririz. Yine olabildiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var. Son olarak ise önerebileceğimiz yayın adı icon Kzarka. Her ne kadar Liverto ile aynı AP oranına sahip olsa da, kesinlik ve saldırı hızı konusunda daha fazla avantaja sahip.

ikincil silah olarak ise Okçu karakter sınıfına sahip olan oyuncuları, yine bir sürü alternatif bekliyor Black Desert Online içerisinde. Öncelikle icon Bronze Dagger ile başlamanızda fayda var. +15 Bronze Dagger‘a eşit olabilecek iconThe Dagger of Sealed Magical PowerBlack Spirit görevi esnasında ücretsiz bir şekilde veriliyor. Bu sebeple, bu göreve de öncelik vermenizde fayda var. iconSteel Dagger‘a geçebildiğiniz ilke anda geçmeniz, yine faydalı olabilecek ipuçlarımız arasında.

Eğer Steel Dagger‘a geçtiyseniz ve sonrasında hangi silahı kullanacağınızı düşünüyorsanız, AP ve DPkonusunda karışık bonuslar ver iconKutum dagger , hayatta kalma açısından çok iyi bir seçenek olacaktır. Biraz kesinlik veren silah, aynı zamanda %10 direnç yok sayma özelliğine sahip. Eğer bu silahla da işiniz bittiyse, icon Nouver Dagger en iyi seçeneklerinizden biri olacaktır. Okçular için çok önemli olan 200 AP’yi geçme konusunda çok yardımcı olacaktır. Eğer olur da, 250 AP‘yi geçerseniz, Kutum‘u tercih edebilirsiniz, hayatta kalma konusunda yardımcı olabilmesi açısından. Fakat, Nouver Dagger‘ın oyun sonu silahınız olduğunu da aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.

Zırh ve Aksesuar

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Alternatif zırh setleri açısından, diğer her sınıfta olduğu gibi Grunil , maksimum can, her parça başına 2 adet kristal boşluğu ve ekstra AP bonusu gibi avantajları sayesinde, ilk tavsiyemiz olacaktır. Diğer sınıflar tarafından da giyilebilir olması, büyük bir avantaj olarak gösterilebilir.

Alternatif olarak, 2 parça Heve iconiconsetinden, 2 parça da Grunil setinden zırh kullanabilirsiniz. Eğer yeterli bütçeniz yoksa, 2 parça Zereth iconiconile 2 parça Heve iconiconde yine fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır Black Desert Online oyuncuları için.

 

Aksesuar konusuna da değinmekte fayda var tabii. Mümkün olduğu anda Jarette’s Earringstavsiyemiz olacaktır. Yoksa, Bares Earrings ile başlayıp, daha sonra da Witch’s Earrings‘e geçiş yapabilirsiniz. Yüzük konusunda Jarette’s Ring tavsiyemiz olacaktır. Yine, eğer imkanınız yoksa, Bares Rings ve ardından Mark of Shadow‘a geçiş de, izleyebileceğiniz alternatif bir yol. Kolye açısından tavsiyemiz Jarette’s Necklace yönünde. Tabii, eğer yine onun için imkanınız yoksa Bares Necklace ve ardından Serap’s Necklace‘a geçiş yapabilirsiniz.

Kemer konusunda bir tavsiye isterseniz, Jarette’s Belt’i gösterebiliriz. Bunun dışında, Bares Belt ve ardından Tree Spirit Belt‘e geçiş yapmak, fazlasıyla sizin açınızdan faydalı olacaktır. Soketleri, yani eşyalardaki boşlukları doldurmak için de, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor, ve Red Battlefield Crystal – Adamantine tavsiyemizdir.

BECERİLER

Uyanma öncesi beceri geliştirme – Seviye 55 (494 beceri puanı):  http://bddatabase.net/us/skillcalc/33753

Uyanıklık sonrası beceri geliştirme – Seviye 56 (538 beceri puanı):  http://bddatabase.net/us/skillcalc/33755

 

Oyun Bitirme Becerisi Oluşturma – Seviye 60 (1167 beceri puanı):  http://bddatabase.net/us / skillcalc / 33756

 

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !