Gemiler Hakkında |

Kas
24

Gemiler Hakkında

Black Desert Online’da farklı gemi türleri var.

SAL:

ROWBOAT:

BALIKÇI TEKNESI:

FERIBOT:

EPHERIA YELKENLI:

 

[GUILD] GALE:

TERSANE KURULUMU

Black Desert Online’daki diğer  işçiliklerin aksine bir gemi inşa etmeden önce gerekli tüm malzemeleri toplamaya gerek kalmadan  inşa etmeye başlıyabilirsiniz. Bu nedenle sahip olduğunuz malzemeler ile önce bir tersane kurmanız ve işçiliğe başlamanız şarttır. Tersanenin bir gemi inşa etmesi zaman alabileceğinden bekleme süreniz fazla olabilir.

 

1.KADEME TERSANELER

1.Kademe Tersanelerini Velia,Heidel, ve Calpheonda başlatabilirsiniz. 1.Kademe tersanaler yalnızca  feribot yapabiliyor. 2. Kademe Tersaneler 1.Kademe tersanelerin işlemlerini yapabildikleri için bunları inşa etmeye değmiyor. Balıkçı teknesi için kesinlikle bir planınız yoksa ve sadece bir feribotla dolaşıp keşfetmek istiyorsanız. 1. Kademe Tersaneler iyi iş çıkaracaktır.

Tersane kendiniz ayarlayabileceğiniz bir şey değildir. Tersaneye yatırım yapabilmek için katkı puanlarınızı önceki binalara yatırmanız gerekir.

Heidel ve Calpheon’un her ikisi de 11  gerektirirken. Sadece 8 katkı puanına sahip olan Velia bu iş için daha uygun görünüyor. Tersanelerin nerede ve hangi şehirde olduklarını bulmak için sağ üst köşeyi kullanın ve filtreleme ayarlarından tersaneleri seçin. Kullanmadıgınız diğer evleri seçerek depo olarak kullanabilirsiniz.

 

bdo-shipyard-veliabdo-shipyard-heidelbdo-shipyard-calpheon

1.Kademe Tersaneleri inşa etmek 2.5 saat ve  5000 Gümüş değerindedir.

2.KADEME TERSANELER

 

Epheria Limanı ve Iliya Adası’nda bulunur. Epheria Limanı oynanabilir haritanın çok daha batı ucunda ve heryere bağlı bir arazidir. At ile ulaşabilirisniz. Iliya Adası, Velia’nın kuzeyinde yalnız bir adadır.oraya gitmek için Velia rıhtımlarıyla (haritada bir gemi simgesi ile işaretlenmiş) her 10 dakikada bir npc feribot  almanız gerekir.

bdo-tier-2-shipyardsbdo-epheria-port-locationd

Balıkçı Tekneleri için ise 2. Kademe Tersaneler gereklidir. Epheria Limanı’ndaki Tersane için  11 Katkı Puanı verilirken  Iliya Adası’ndaki Tersanelere 7 katkı puanı verebilirsiniz. Bununla birlikte işçileriniz için sınırlı lojman olmak ile birlikte bazı dezavantajları vardır. Bir Npc feribotunun sizi geçmesini beklemek üzücüdür. Bu nedenle tercih ettiğimiz yer Epheria Limanı’dır. Çünkü erişim daha kolaydır ve gemi inşa sürecini hızlandırmak için çok daha fazla ev yapılabilir.

Ayrıca, bir balıkçı teknesi inşa ediyorsanız .Muhtemelen huş kerestesi ve  kalay cevherleri üzerine işçi sahibi olursunuz  daha sonra bu işçiler gemi inşaasın da size yardımcı olabilir..

bdo-tier-2-shipyards-iliya-islandbdo-tier-2-shipyards-epheria-port

1.Kademe Tersaneler için 2.5 Saat ve 500 Gümüşün yanı sıra 2. Seviyede bir Tersane yükseltmek için 25k Gümüş ve 7 saatlik ek bir harcama yapmanız gerekiyor

bdo-tier-2-shipyards-upgrade-cost

Ek Konut

Yapımınıza  bağlı olarak  tersanenizin yanında birkaç ek binaya yatırım yapmanız gerekebilir.

Konaklama

Black Desert Online’daki diğer öğelerin işlenmesinin aksine, birden fazla işçi gemi yapımında çalıştırabilir ve yapımını hızlandırabilirsiniz. Sahip olduğunuz işçi sayısı arttıkça gemi inşa hızınız ve diğer materyallerin yapımı kolaylaşır.Bazı ek görevler alarak çeşitli görevleri yerine getirmek için ekstra cüce cin  görevlilerini kiralamak harika. Tersane için gereken binalardan hiçbiri lojman seçeneğinde mevcut değil. Bu nedenle diğer evlerin kilidini açabilmek için ek katkı puanlarınızı kullanmanız gerekecek.

bdo-tier-2-shipyards-epheria-port-lodging

Rafineri: Çeşitli cevherlerden topladığınız Kaba Taşlardan Siyah Taş Tozları yapmayı planlıyorsanız bir rafineriye ihtiyacınız olacaktır. Halihazırda başka yerde bir kurulumunuz yoksa, tersaneye yapmanız gereken konulardan biri olan Epheria’da 1 No’lu 3-2 no’lu katını kullanabilirsiniz.

bdo-tier-2-shipyards-epheria-port-refinery

Mineral Tezgahı: Külçeleri kendiniz işlemek istemiyorsanız 1. Sınıf No.3-3 veya 1. Kat No.3’te Mineral Tezgah kurabilirsiniz – 4. Bu çalışanlarınızın erimiş parçaları çıkararak külçe haline getirmelerini sağlayacaktır.

bdo-tier-2-shipyards-epheria-port-mineral-workbench

Ahşap Tezgahı: Külçelerle işleyişi aynı şekilde; kontrplak kendiniz yapmak istemiyorsanız, işçilerinize onları ahşap tezgahlarda yapmalarına izin verebilirsiniz.  3-2 hem de 3-5 numaralı birinci kat Ahşap Tezgahı  olarak kullanılıyor.

bdo-tier-2-shipyards-epheria-port-woods-workbench

Balıkçı Teknesi İnşa Etme

Genel Bilgi / Görünüm

Varsayılan olarak Balıkçı Teknesi 12 envanter yuvası ve ağırlık sınırı 540’tır. 6100 dayanıklılık ve 174.721 ömrü vardır. Bu şimdiye kadarki en hızlı tekne oyunudur. Piyasada maksimum 1,5 milyon gümüş satabilirsiniz.

.

 • Onarım yalnızca ömrü değil dayanıklılığını yeniler.
 • Tekneyi kullanırken ömrü azalır bir kez 0’a düştüğünde yeni bir tekne yapmanız gerekir.
 • Hız / dönüş oranını diğer tür tekneler ile kıyaslama çok yanıltıcıdır. Hem Raflar hem de Balıkçı Teknesi % 100 hız demektedir, ancak balıkçı teknesi önemli ölçüde daha hızlıdır (Test edilenle aynı mesafeyi geçmek için 161 saniyeye karşı 73 saniye).Diğer teknelerde yeteri kadar sürat yok ise daha sonra balinaları avlamak için  Balıkçı Teknesine ihtiyacınız olacaktır

bdo-fishing-boat-statsbdo-fishing-boat-stats-2bdo-fishing-boat-license-price

Varsayılan olarak sıradan ve düz  görünüyor ancak inci dükkanın dan  dikenli karanlık ile arttırabilirsiniz..

bdo-fishing-boat-appearence-2bdo-fishing-boat-appearence-3bdo-fishing-boat-appearence

Malzeme İhtiyacı

Referans kolaylığı balıkçı teknesini inşa etmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemeleri listeleyeceğim. Aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Aşağıda listelenen hammaddeler (örneğin kütükler, Kuş Ahşabı, cevherler) mutlak maksimumlar ve bunları kendiniz işliyorsanız çok daha azına ihtiyacınız olacaktır. 

Her şeyi toplamak ile vakit kaybetmek istemiyorsanız. Pazar yerinde çoğunu bulabilirsiniz.

 • 25 Kullanılabilir Alan (250 Logs)
 • 50 Huş Kontrplak (2500 Huş Kerestesi)
 • 25 Bronz külçe (625 Kalay Cevheri, 625 Bakır Cevheri)
 • 30 Çam Sapı
 • 30 Siyah Taş Tozu (Black Stone)
 • 16 Keten Kumaş (800 Flax)

Kontrplak ve külçeler yapmak isterseniz : Başlangıç ​​ve Isınma bölümüne ihtiyacınız olacaktır. Her ikisi de Toplama Düzeyinde 4 veya daha üstü olması gerekiyor. Öncelikle O’ya basmanız ve tüm görevlerin veya hayat görevlerinin tercih edildiğine emin olun. Bunu yaptıktan sonra farklı bilgi vererek 3 NPC’ye yardım etmenizi isteyecek bir araşttırma zinciri (Yüksek İşleme Becerileri öğrenmek)  için Heidel’teki Ficy ile konuşabilirsiniz.

bdo-ficy-location

Bazı oyuncuların bulduğu alternatif yöntemler var, bu nedenle Ficy’den maceraya katılmakta  sorun yaşayan çok sayıda oyuncu olabilir. Heidel’in hemen kuzeyinde Kuzey Muhafız Kampında’ki Jemkas Wyrmsbane’e gidin. Demir cevheri eritip bahçende kullanabilmen için araştırma yapmış olacaktır.  Bundan sonra seni Heidel’e gönderir ve sonra Alejandro çiftliğine yönlendirilirsiniz. Bu Macera zincirini takip ederek Fincy’e ulaşırsınız.

bdo-ficy-location-2

Doğrama ve ısıtma hakkında bilgi edinemiyorsanız sadece Ahşap Ve Mineral Atölyesi kurabilir ve işçilerinizin siizn için yapmasını sağlıyabilirsiniz. İşçiler sizin için yaparken bonus malzemeleri almadığınız için daha fazla materyale ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Düğüm Kurulumu

Balıkçı teknesini yapmak için, toplamda 50 Huş Kontrplak ve 25 Bronz külçe yapmak için azami 2500 huş kerestesi 625 Kalay cevheri ve 625 Bakır cevheri (hammaddeleri kendiniz işlemek isterseniz daha az) gerekir

Ahşap Huş Ağacı

Calpheon yakınlarındaki iki bağlantıdan elde edilebilir. Kurulum için 6 katkı puanı gerektirir. Yeterli katkı puanı yoksa, Calphheon’un Quint Hill bağını Nw’ye  göre ayarlamanız gereklidir. Buna ek olarak Epheria Limanına bağlanmak için kullanılabilir. Yoksa ahşap huş ağacına büyük miktarda  ihtiyaç duyduğunuzdan her iki bağlantıdan’da işçi çalıştırıyor olmalısınız.

bdo-birch-timber-location

Kalay Cevheri

Üç adet kalay cevheri bağlantı yeri bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla Khuruto Cave, Behr Riverhead ve Rhutum Outstation. Khuruto Mağarası en az katkı puanına sahiptir (7 Katkı puanı). Rhutum Outstation’taki maliyeti ise 9, Behr Riverhead’i 11 katkı puanı maliyeti ile sonuçlanır. Khuruto Cave’deki Kalay Madencilik bağlantısının Khuruto Mağarası’nı bağlayana kadar görünmeyeceğini unutmayın.Bağlantıyı açın ve bağlantı yöneticisi ile konuşun. Bu konuşma size 35 enerji kazanmanız için kalay bağlantısını keşfetme seçeneği sunar.

bdo-tin-node-locations

Bakır Cevheri

Velia / Heidel bölgesinin tamamında. Katkı puanlarındaki en ucuz bakır kalayları Kıyı mağarasının yeridir.Ancak Goblin (Cüce Cin)  Mağarası veya Kuzey Heidel ocağı yerleri de iyidir.

bdo-copper-ore-node-location

Keten

Heidel’in hemen güneyinde Costa Çiftliği ve Moratti fidanlığından elde edilebilir.

bdo-flax-nodes

Toplama Planı

Balıkçı teknesi için gerekli olan bazı malzemeler bağlantılardan toplanamaz. Bunları manuel olarak toplamanız gereklidir. Aşağıdaki listede olanları manuel temin etmeniz gereklidir.

 • 250 kütük
 • 30 çam fidanı
 • 30 siyah pudra taşı

Kütük/Çam Sapı

Çam Ağaçları çoğunlukla Florin’e kadar uzanan vadide bulunur. Malzeme Temin edicisinden alınabilecek Sıvı Ekstraktörü (bir şehirde bir tane bulmak için mini haritanın yanında NPC düğmesini kullanmanız) gereklidir. NPC satıcısından aldıklarının fazla bir kullanılabilirliği olmadığı için (her biri 10 kullanım) 3 veya daha fazla temin etmeniz önerilir. Sıvı Toplayıcısını teçhiz edin ve bundan suları akıtmak için bir çam ağacının yanında yer edinin. Çam Ağacı’nın neye benzediğinden emin değilseniz, aşağıda işaretli..

bdo-pine-sap-locationbdo-pine-sap-location-2

Günlükler için Malzeme satıcısından satın alınabilecek bir balta gerekir. Çok düşük dayanıklılığa sahip olduklarından günlük bir sürü satın aldığınızdan emin olun. İşleri kolaylaştırmak için, balta ve sıvı toplayıcıyı sıcak çubuğa takmak iyi olabilir böylece çam dışı ağaçları kaydetmek için aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Alternatif olarak, oldukça ucuz oldukları için saray marketten satın alınabilir.

Huş Ağacı

Huş ağacından toplama zamanını hızlandırmak isterseniz, huş ağaçlarından elle biraz huş odunu toplayabilirsiniz. Toplama kabiliyetinize bağlı olarak huş ağaç plakaları da alabilirsiniz. Çeşitli ağaç türlerinin haritası.

bdo-tree-map

Siyah Pudra Taşı

iki şekilde elde edilebilir. Maceracılık esnasında damla gibi çeşitli sihirli kristalleri öğütebilir buna alternatif olarak 2: 1 oranında kaba taşlar ile bir rafineri’de üretebilirsiniz. Bunları üretmek için bir işçiye ihtiyacınız olacak çünkü bunları kendiniz üretemezsiniz. Kaba taşlar çeşitli kayalar ve mineral kaynakları elle madencilikten elde edilir.

bdo-black-stone-powderbdo-black-stone-powder-2

İşleme

Kullanılabilir Boyut

Basit işlemede kesme seçeneğini kullanarak. (L)  10 kütükten 1 kullanılabilir boyutlandırma yapabilirsiniz. Daha yüksek işlem seviyeleri ile biraz ekstra elde edersiniz.

bdo-usable-scantling

Huş ağacı kontrplak

10 huş ağacı pervazına ihtiyaç duyar huş ağacını kontraplakları doğrayarak yapabilirsiniz. Bir huş tahta yapmak için 5 huş kereste gerekir. Teknik olarak, kontrplak başına 50 huş kerestesi  en fazla 50 kontrplak için 2500 gerekecektir.

Kontrplakları  elle yapmanız gerekecek ve çok yoğun bir enerji tüketimi gösterebileceğinden inci dükkanında yatak var ise almanız enerjinizi daha çabuk kazanmanızı sağlayacaktır.

bdo-plywood

Her ne sebeple doğrama bilgisi ya da enerjiniz yoksa, bir Ahşap Tezgahı inşa edebilir ve işçileriniz Plankları Kontrplak sürecine sokabilir. Sizin için keresteyi tahta haline getiremezler  bu yüzden tahtaları önce yapmanız depolamaya koymanız ve kontrplak yapmalarını sağlamalısınız. İşçiler sizin için exstra hiç birşey yapmaz. Bu yüzden eğer 50 tane kontrplak yapmalarını isterseniz tam 500 adet huş ağacı kalasına ihtiyacınız olacak.

bdo-plywood-2

Bronz Külçe

Bronz Külçeler 5 Erimiş Kalay ve 5 Erimiş Bakır Keser gerektirir. Basit işlemede Isıtma seçeneğini kullanarak Kalay ve Bakır’ı eritebilirsiniz. Erimiş kırık çömlek yapmak için 5 Cevheri alır.  25 Bronz Külçe için 125 Erimiş Kalay ve Bakır Parça veya maksimum 625 Cevher toplamaya ihtiyacınız olacaktır.

Yeni başlayanlar bilgisine sahipseniz Isıtma seçeneğiyle yapılabilir. İşleme becerinizde ekstralar ve kazançlar istiyorsanız bu tercih edilen yoldur. Aksi halde bir Mineral Tezgahı inşa edebilir ve işçilerinizden onlara da yardımcı olabilirsiniz.

işçilerinizin 25 Bronz Külçesini yapmasını isterseniz tam olarak 125 Eritilmiş Bakır’a ihtiyacınız olacaktır.

bdo-bronze-ingot

Keten Kumaş

Keten Kumaşı yapmak için önce Keten ipliklerine Keten’i öğütmek için işlenerek 5 Kehribar oranına getirmeniz gerekecektir. Sonra keten ipliklerini keten kumaşa. Keten Kumaş başına 10 Keten İplik ısıtmanız gereklidir. Bu 16 Keten Kumaş yapmak için maksimum 800 ham Keten gerektirir

Tekneyi İnşa Et

 

Yukarıda bahsettim ama daha önce görmediyseniz tekrar vurgulamak istiyorum. Balıkçı Teknesini inşa etmeye hazır tüm malzemelere sahip olmanız gerekmez. Bazı parçalara sahip olduğunuz anda başlayabilirsiniz. işçiler bir gemi inşa ettiklerinde gemiye malzeme eklerler buda herhangi bir düzenlemede kullanılabilir

bdo-fishing-boat-construction

As you can see in the picture above, you need to have your workers work on each of the material required for the fishing boat a number of times depending on the amount required. If you just have say 10 Usable Scantlings, you can place them in the storage and have your workers work on those 10 Usable Scantlings while you acquire the other materials. This will greatly speed up the construction process since you can build and gather materials at the same time.

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, çalışanlarınızın balıkçı teknesi için gereken malzemelerin her birinin üzerinde, gereken miktara bağlı olarak birkaç kez çalışması gerekir. Sadece 10 kullanılabilir alan olarak varsayabilirsiniz. Bunu saklama alanına koyabilir ve diğer materyalleri alırken çalışanlarınızın bu alanda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Malzemeleri aynı anda inşa edip bir araya getirebildiğinizden bu inşaat sürecini büyük ölçüde hızlandıracaktır. Ayrıca, birden fazla çalışanın aynı materyalde veya farklı materyalde çalışmasına izin verebilirsiniz.

Bir malzemenin yanındaki + simgesi size maddi olarak (+2, o malzemede 2 işçi oranı olarak) anlatır.

bdo-fishing-boat-construction-2

Goblin işçileri gemi inşa etmede çok hızlı davranıyor, ancak onları sık sık beslemek istemiyorsanız, acele etmeyin, işçiler kiralayabilirsiniz. Yerel olarak işçi kiralayabilirsiniz (işçiler hesabın paylaşıldığı ve enerjinin karakteristik olduğuna göre işçi seçmek için buradan faydalanabilirsiniz) veya bağlı olan kasabalardaki işçileri kullanabilirsiniz.

Başka kasabalardan işçiler kullanırsanız, üzerinde çalışması gereken materyallerin o şehrin deposunda olması gerekir ve ek seyahat süresi olacaktır. İşçiler, çevrimdışı durumdaysanız gemide çalışmazlar, bu nedenle oturumunuzda kalmanız gerekir.

Genellikle geminin 24 saat içinde tamamlanmasını isterseniz, yapım aşamasında 5 işçi bulundurmanız gerekir, böylece her bir materyal üzerinde bir işçi bulursunuz.  Bir huş ağacı kontrplağının  50 kez işlenmesi gerekiyor ve her bir iş yaklaşık 21 dakika sürüyor. (yerel goblin işçilerini kullandığınızı farz edelim), bu da tek bir işçiyle 17-18 saat kadar sürebilir. Dayanıklılığını yenilemek için bira da bulundurun.

Balıkçı Teknesi Aksesuarları

 

Gemi parça atölyesini kullanarak üç çeşit balıkçı teknesi aletleri hazırlayabilirsiniz. Balıkçı teknesi aksesuarlarının Tozlu Huş Kontrplağı ve Saf Kristaller gereksiniminden dolayı zanaat için çok daha yüksek işlem kabiliyeti gerektirdiğini aklınızda bulundurun.

Toplama Yeteneği 10 ve İşleme Profesyonelliği 5 gerektirir. İşçilerle onları yapamazsınız ancak satın alabilirsiniz. (Pazar yeri)

Ayrıca bu aksesuarları hazırlamak için Heidel, Calpheon ve Epheria Limanın da bulunan 3. seviye Gemi parçaları atölyesine ihtiyacınız olacaktır.

bdo-ship-part-workshopbdo-ship-part-workshop-2

Balıkçı Teknesi aksesuarları, teknenizin hareket hızını, ağırlık limitini ve savunma gücünü (DP) artırır, böylece daha hızlı hareket edebilir ve daha fazla yük taşımanızı sağlar.

Balıkçı Teknesi

 

% 1 hareket hızı ve 10 Savunma Gücü sağlar. Ayrıca geliştirmek için siyah taş (zırh) kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için 1x Sağlam Kuşe Kontrplağı, 1x Günahkar Kan ve 20x Siyah Toz Taşı gerekir.

bdo-fishing-boat-prowl-2bdo-fishing-boat-prowl

Sağlam Huş Ağacı Kontraplak

 

10x Kuşe Kontrplak ve 3x Kontrplak Sertleştirici gerektirir. Sadece Isıtma ile yapılır.  Toplama Yeteneği 10 ve işleme yetkisi 5 gerektirir.  Alternatif olarak Pazar yerinden diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.

Kontrplak Sertleştirici : Simya dan yapılır ve aşağıdakileri gerektirir

 • 3x Saf Toz Reaktifi (Simya: 1x Saf Su, 1x Gümüş Açelya 1X Şeker, 1x Yabani ot).
 • 9x Kanlı Ağaç Örtüsü (İşçiler ağaçdan onları toplayabilir veya toplama beceriniz 5 veya daha fazla bir seviyeye ulaştıysa ağaçları günlüğe kaydetme işleminde bulabilirler)
 • Saksı (sıvı toplayıcı kullanarak Göknar ağaçlarından toplanır)
 • 9X Dünya izi  (Velia yakınlarındaki Eski Taş Odasına bağlıdır. Yöneticiyle konuşun bu size 35 enerji kaybına sebeb olacaktır)

Günahkar Kanda : Simyacıdan yapılır aşağıdakileri gerektirir.

 • 1x Şeffaf Sıvı Reaktif (Simya: 1x Yabani Ot ,1x Gündoğumu otu 1x Tuz, 1x Saf Su)
 • 5x Geyik Kanı (Geyiği öldürerek sıvı toplayıcısı yardımıyla elde edebilirsiniz.)
 • 1x Alev Tozu (Çeşitli bakır kalaylarını işçiler tarafından satın alarak yapabilirsiniz.)
 • 2x Kanlı Ağaç Örtüsü

Balıkçı Teknesi Konteynerleri

 

+15 DP ve +70 ağırlık sınırı sağlar. Ayrıca geliştirmek için siyah toz taşı( zırh) kullanbilirsiniz. El  Yapımı için 4x Sağlam Kuşe Kontrplağı, 2x Bronz Külçe ve 10x Siyah Toz Taşına ihtiyacınız var.

bdo-fishing-boat-containerbdo-fishing-boat-container-2

Balıkçı Teknesi Dekorasyonu

Sadece +14 DP sağlar. Bunu yapmak için 45x Demir Külçe  10x Saf Demir Kristali ve 15x Siyah toz taşı gerekir.

bdo-fishing-boat-decorationbdo-fishing-boat-decoration-2

Saf Demir Kristali

 

Isıtma ile yapılır ve Isıtma gerektirir. emelde Sağlam Kontrplak ile aynı gereksinimleri vardır ve bunları yapmak için Toplama Yeteneği 10işleme yeteneğinin 5 olmasına ihtiyacınız vardır. Her kristal için 2x Metal Çözücü ve 3x Demir Külçe gerekir.

Metal Çözücü: Simya dan yapılır aşağıdakileri gerektirir.

 • 1x Şeffaf Sıvı Reaktif (Simya: 1x Yabani Ot ,1x Gündoğumu otu 1x Tuz, 1x Saf Su)
 • 3x Erimiş demir
 • 4x Kaba Taş
 • 2x Vahşi izler (Velia yakınlarındaki Lyn çiftliği harabelerine bağlıdır. Yönetici ile konuşabilirsiniz bu size 35 enerji ye sebeb olacaktır.)

Bonus ve Görünüm Ayarları

Dekorasyon ve konteyner donanımınız var ise size% 2 hareket hızı ve + 30 DP veren özel bir set bonusu elde edersiniz.

Bütün aksesuarların görünümünü burada bulabilirsiniz: http://bdo-fashion.com/fishing-boat-accessories/

About arwen

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !