Black Desert Rehber|Epheria Yelkenlisi|Nasıl Yapılır

Black Desert Trükiye
Kas
26

Epheria Yelkenlisi

Black Desert Rehber

 

Epheria Yelkenli mevcut balıkçı teknesinden daha hızlı, toplarla donatılmış ve onarılmış bir yelkenli. Bu yeni yelkenli Magoria yaması ile tanıtıldı ve elde etmek için en az 2 hafta (14 gün) gerekiyor.

Bu Epheria Yelkenli sadece Epheria’da inşa edilebilir ve Epheria 3-5’in ikinci katında yer alan Tersane’yi gerektirir.

 • Tekneyi inşa etmek için birden fazla işçi kullanabileceğinizi ve balıkçı teknesini yapmak için malzemeye sahip olduğunuzda bina yapmaya başlamayı unutmayın.
 • Birden fazla işçi aynı anda aynı materyali işleyebilir, gerçekten sınır yoktur. Eğer diğer şehirlerden gelen işçilerinize ihtiyacınız varsa, bunlar birbirine bağlı olmalı ve materyal kendi ev kasabalarının deposunda olmalıdır.

 

 

bdo-epheria-sailboat-guide-16bdo-epheria-sailboat-guide-15

Gemi inşa etmek için büyük miktarda malzeme gerekir, bunların çoğu Standartlaştırılmış Kereste yapmak için günlükler haricinde işçiler tarafından elde edilebilir.

Madde Maliyeti

Madde Hammadde Maliyeti (Maksimum) Ham madde maliyeti

Esnaf İşlemesi

20 Tasarım: Epheria Yelkenli Teknesi
600 Çelik 3000 Kömür, 15000 demir cevheri 1200 Kömür 2400 Demir Cevheri
300 Keten Kumaş 15000 Keten 2400 Keten
800 Standartlaştırılmış Kereste 80000 tomruk 12800 tomruk
1500 Çam Kontrplak 75000 Çam Kereste 12000 Çam Kereste

*

Artisan 1 işleme veya üstü ürünlerde ortalama 2.5 ürünle birlikte 1-4 ürün elde etme şansınız var. Her bir hammadde nihai malzemeye ulaşmak için iki işleme kademesine sahip, bu nedenle 2.5 * 2.5 = 6.25’dir. Maksimum hammadde maliyeti /6.25 = Esnaf işleme veya üstü için yaklaşık hammadde maliyeti.

 

Epheria Yelkenli Tasarımlar

 

Teknede toplam 20 Epheria Yelkenli Tasarımına ihtiyacınız olacak. Bunları eldeetmenın üç yolu vardır ve eğer üçünü de yapabiliyorsanız, teknenizi bitirmek için gereken süreyi kısaltabilirsiniz. Teknenizi bitirmek için minimum süre 14 gündür.

 • 14 Epheria Yelkenli Günlük görevlerden tasarımlar (aile başına günde bir, Düzey 10+)
 • Haftalık Görevlerden 2 Epheria Yelkenli Tasarımı (Balıkçılık Mesleği 1 veya Üstü)
 • 3 Epheria Yelkenli Tek seferlik maceradan tasarımlar (Seviye 55 ya da üzeri)

 

Günlük görev

 

Bu günlük görev, bir NPC’den kasedi almanızı ve iki kere yapmanızı gerektiren hızlı bir ~ 4 dakika arayışıdır. Bu günlük tamamlama karşılığında 1x Tasarım: Epheria Yelkenli VEYA 100k gümüş alırsınız.  

Epheria’daki Philaberto Falasi ile konuşun ve size günlük görevini sunacaktır.

Görev çok basit, Philaberto’nun yanındaki kasedi topla ve rıhtımdaki NPC’ye teslim et (Guild Wharf Manager)

 • Önemli: Epheria Yelken tasarımlarını istiyorsanız 1G altın barı seçeneğini seçmediğinizden emin olun!

Epheria’daki Philaberto Falasi ile konuşun ve size günlük görevini sunacaktır

bdo-epheria-sailboat-guide-2bdo-epheria-sailboat-guide-3bdo-epheria-sailboat-guide-4

Görev çok basit, Philaberto’nun yanındaki kasedi topla ve rıhtımdaki NPC’ye teslim et (Guild Wharf Manager)

bdo-epheria-sailboat-guide-5bdo-epheria-sailboat-guide-6

Haftalık Görev

Haftalık araştırmayı yapmak ve balık avlamak için en az 1 profesyonel ya da daha yüksek bir seviyede olmanız gerekir. Haftalık 4 farklı görev var, ancak balık tutma seviyenize bağlı olarak sadece bir tane alabilirsiniz, böylece haftalık olarak haftada bir Tasarım alabilirsiniz.

Haftalık ders almak için, Magoria’daki Port Ratt’in SW olan Nada Adası’ndaki Katio ile konuşmanız gerekiyor. Feribotla Lema Adası’ndan Port Ratt’a (30-40 dakika feribot gezisi) katılın.

bdo-epheria-sailboat-weeklybdo-epheria-sailboat-weekly-2

Bir kez liman Ratt’daysanız, Nada adasına giden yolu gezinirken, bu adanın yüksek kayaları çevrelediğini ancak doğu tarafında suyun iç halkasına girmek için kullanabileceğiniz küçük bir tünelin bulunduğu suyun üstünde. Batı tarafından sahilde Katio’yu bulacaksınız.

bdo-epheria-sailboat-weekly-3bdo-epheria-sailboat-weekly-4

Haftalık arayış size bazı mızrak avı gerektiren belirli balık balığı isteyecektir. Mızrak Avı, zıpkın ve balıkçı teknesinin kullanılmasını gerektirir. Kullanmak için meslek 1 balıkçılık ya da üstü olmalısın, zıpkınlar Iliya araç atölyesinde hazırlanmış olabilir. Harfler yalnızca 60m derinlikte veya üstünde suya yerleştirilebilir ve AFK zıpkın avlayamazsınız, böylece minigemi çalmanız gerekecektir

bdo-epheria-sailboat-weekly-5

Bir Zamanlık Görev Hattı

Bu Görev, Epheria’daki depolama görevlisi Pavino Greko ile başlar. Magoria’ya kadar tüm yol boyunca sizi alır ve yol boyunca 3x Epheria Yelkenli verir.

Bu görevler muharebe gerektirir (Kuit Adası’nda Cox Pirates’i öldürür) ve bunu kabul etmek için seviye 55 olması gerekir.

bdo-epheria-sailboat-guide-13bdo-epheria-sailboat-guide-14

Yol boyunca daha az açık olan bazı görevler için kılavuzlar. Görev günlüğünüzdekiÖneriler sekmesinden  araştırma zincirini takip edebilirsiniz.

Bu bir Bitirme Anlaşması

 

Bu görev için 10 İstiridye toplamalısınız, bunlar genellikle kayaların üstünde deniz tabanlarında bulunabilir. Onları toplamak için bir çapaya ihtiyacın var.

bdo-magoria-quest-guide

Peyon Denizlerinde Tehlikede olan  Bir Gemi

Bunun için kırık çanak çömlek parçasını ve ardından kırık gemiyi (Oak Barrel) incelemelisiniz.

bdo-magoria-quest-guide-2bdo-magoria-quest-guide-3

Magoria’ya Bağlanan ilk yelkenli

 

İki nesneyle etkileşim kurmanız gerekir. Deniz tabanı üzerindeki ahşap tahta parçacıkları almak biraz zor, böylece farklı açıları denemek zorunda kalabilirsiniz.

bdo-magoria-quest-guide-4bdo-magoria-quest-guide-5

Grotesk Açması

Bilgi almak ve macerayı bitirmek için bölgedeki Okyanus Lambaları ile etkileşim kurmak için doğru açıya sahip olmanız gerekiyor.

bdo-grotesque-trench

Batık Katio

Gemi Enkazı ile etkileşim kurmak için doğru açıya sahip olmak gerekir

bdo-shipwrecked-katio

İsteksizce Katio’ya Yardım Et

 

Bu arayış, üç su samurunun eşya almasına yardım etmenizi ister. Karidesleri, Katio’nun yanındaki suda toplamak için karides / ıstakoz bulunabilir.

bdo-reluctantly-helping-katio

Port Ratt çevresindeki Vadabin Denizi’nde Moray ve Blackfin Denizi levreklerini bulabilirsiniz, ancak yelken balıkları ve Balinalar için Katio’nun bulunduğu Nada Adası’nın güneyinde Jurr Denizi’nde bulunurlar.

Tekne Yapı Malzemeleri

Epheria Yelkenli Botu’nu inşa etmek için gereken tüm malzemeleri inceleyelim.

Çelik

 

Çelik yapmak için Demir Cevheri ve Kömür gerekir. Demir Cevheri almak için bir sürü yer var. En kolay olanı, Velia’nın hemen batısında bulunan Coastal Cave (Sahil Mağarası) ‘dır, ancak Çinko ve Siyah Kristallere sahip olursanız, muhtemelen Demir için terk edeilmiş Demir  Madeni bağlantısına sahip olursunuz. Kömür için en kolay yer Keplan’ın hemen kuzeyindeki Keplan ocağı.

 • 5 Erimiş Demir Kırpısı + 5 Kömür = 1 Çelik
 • 5 Demir Cevheri = 1 Erimiş Demir Kırığı

bdo-epheria-sailboat-guide-12bdo-epheria-sailboat-guide-11

Keten kumaş

 

Keten, işçileriniz tarafından Heidel’in, Costa Farm’un veya Moretti Plantation’ın hemen güneyinde bulunan iki düğümden toplanır. Çalışanlar ayrıca Keten ve Keten Kumaş arasında ara verdiği bazen Keten İpliği üretecekler.

 • 10 Keten Konu = 1 Keten Kumaş
 • 5 Keten = 1 Keten İplik

bdo-epheria-sailboat-guide-10

Standartlaştırılmış Kereste

 

Çoğu insanın üzüldüğü şey budur. 800 Standartlaştırılmış Kereste  ile hesap yapıyorlar ve 80k günlüklere kadar çıkıyor. Ancak bu, ihtiyacınız olan maksimum tutardır ve işlemler sırasında hesaba katılmaz. Temelde, Esnaf 1 işlemci veya üstü iseniz, yalnızca 12800 günlüklere ihtiyacınız vardır. Yeni başlıyor iseniz, Yelkenli teknenizin tasarımlarını almak için 14 gün beklemeniz gerekiyor. Günde yaklaşık 900 günlük bir işlemdir. Her gün birkaç saat doğramak, o günlükleri almanızı sağlar.

 • 10 Kullanılabilir Alan = 1 Standartlaştırılmış Kereste
 • 10 Günlük = 1 Kullanılabilir Ölçek

İşleme altındaki her 10 günlük ve 1 Standartlaştırılmış Kereste her 10 Kullanılabilir Boyutlandırmada en az 1x Kullanılabilir Kiremit koyarsınız. yordamlama ile her 10 günlük ortalama 2.5 Kullanılabilir Ölçekte ve 2.5 Standartlaştırılmış Kereste.

Çam Kontrplak

 

Çam kerestesini toplamak için işçilerinizi kullanabilirsiniz. Çam kerestesi sağlayan iki bağlantı Serendia Türbesi ve Marie Mağarası’dır. Marie Mağarası Keplan’in her tarafında olduğu için Serendia Tapınağı birçok oyuncu için kolaylıkla bağlanacak.

 • 10 Çam Plank = 1 Çam Kontrplak
 • 5 Çam Kereste = 1 Çam Plak

bdo-epheria-sailboat-guide-8bdo-epheria-sailboat-guide-7

Manuel olarak toplamak istiyorsanız, bu ağaç haritasını deneyebilirsiniz. Çam için birkaç nokta var, ancak bulabildiğim en iyi şey Olvia’nın Maskeli Kavun Ormanı’ndaki SW

bdo-epheria-sailboat-guide-9

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !