Cadı Rehberi |

Eki
09

Cadı Rehberi

  • ZORLUK
  • KUŞATMA
  • PVE
  • PVP

Cadı sınıfı karakterler, PvP ve Pve konusunda ciddi anlamda çok güçlüler.Sonuçta, düşmanın uzağından rahatça ağır hasar verebilecek bir yapıya sahipler. Ayrıca, düşman yakınlaştığında ise, onlardan  kurtulabilecek  mekanikleri bulunuyor. Sadece PvP değil, aynı zamanda kuşatma konusunda da gayet iyiler. Kuşatma konusunda çok iyi olmalarının sebebinin arkasında da genel olarak alan etkili yetenekleri, hareketli oluşları ve kitle kontrol yeteneklerine sahip olmaları yatıyor.

Black Desert Online oyunundaki Cadı sınıfı karakterlerin artıları ve eksilerini şöylece bir toparlayalım. Artıları açısından, aşırı hareketli mekanikleri, hem yakın, hem de uzak menzilli oluşları, yüksek hasar verme kapasitesine sahip olmaları, alan etkili hasarları, PvP ve PvE konusunda fazlasıyla güçlü olmaları gösterilebilir. Eksi açısından ise, Düşük savunmaya sahip, Uzun bekleme süreleri , Kompleks kombolar , bir yerden sonra hep tekrar ediyormuş gibi hissettirmesi, yetenek kombinasyonlarının biraz karışık olması,  ve düşük zırhları gösterilebilir.

 

 

Cadı karakter sınıfı için neler önerebilirsiniz?

Cadı karakter sınıfı için silahlardan bahsedelim. Oyun içerisindeki en iyi silahların, Dünya Patronları‘ndan düştüğünü en baştan belirtmekte fayda var. , kesinlikle hedefinizde icon Liverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, iconYuria fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. İkincil silahlar konusunda tavsiyemiz icon Steel Dagger  yönünde olacaktır.

 

Cadı sınıfı karakterler için en uygun zırhlar nedir?

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer olur da seti tamamlarsanız, müthiş bonuslar da sizin oluyor çünkü. Setin sağladığı bonuslardan bahsedecek olursak, 100 can yenileme, MP/WP/SP için +100, en yüksek can değerine +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1, yetenek kullanma hızı +1 şeklinde listeleyebiliriz. Sayarken bile yorucu olan bonusların, oyun içerisinde ne kadar avantaj sağladığından bahsetmeye bile gerek yok.

Bahsini ettiğimiz sete henüz ulaşamıyorsanız, Black Desert Online içerisinde yine gayet yeterli olacak olan setler bulunuyor. Bu setlerden ilki olarak Grunil gösterilebilir. Grunil seti , en yüksek can değerinizi yükseltmek ve her parça için 2 adet kristal boşluğu bulundurmakla kalmıyor, bir de üstüne ekstra AP veriyor. Bir başka güzel avantajı ise, her sınıf tarafından kullanılabilir olması. Bir başka alternatif set olarak Taritas setini gösterebiliriz. Diğer Alternatif ise Taritas 1 Grunil olucaktır.   Seviye kasarken ya da Grunil seti için yeterli bütçeniz yokken, sizleri fazlasıyla memnun edebilecek bir set.

Aksesuar ve kristaller açısından ne tavsiye edersiniz?

Aksesuar açısından, biraz tuzlu olan, fakat her kuruşuna değen eşyalardan bahsedelim. Black Desert Online içerisinde geçerli olan paranızdan biraz harcamanıza sebep olacak olan aksesuar eşyaları, 2 adet Blue Whale Molar Earring, 2 adet Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace, Basilisk’s Belt şeklinde listeleyebiliriz. Eğer bütçeniz bu eşyalara yetmiyorsa,  2 adet Bares Earring, 2 adet Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt  sizler için güzel alternatif olacaktır.

Silahlarınız için Red Battlefield Crystal – Carmae, yan silahlarınız için Red Spirit’s Crystal, başlığınız için Red Battlefield Crystal – Harthia, göğüs zırhınız için Red Battlefield Crystal – Cobelinus, eldivenler için Black Magic Crystal – Assault ve/veya Black Magic Crystal – Valor, ayakkabılarınız için ise Red Battlefield Crystal – Adamantine kristalleri, eşyalar üzerindeki soketler için önerimiz olacaktır. Tabii bu liste, Black Desert Online içerisinde sizi para açısından biraz zor duruma sokabilir.

Eğer bahsettiğimiz kristallere paranız yetmiyorsa, silahlarınız için Magic Crystal – Destruction, yan silahlarınız için Ancient Magic Crystal of Perfection, başlıklarınız için Magic Crystal of Infinity – Intimidation, göğüs zırhlarınız için Ancient Magic Crystal of Abundance – Vigor, eldivenler için Magic Crystal of Infinity – Sturdiness ve son olarak ayakkabılarınız için Magic Crystal of Infinity – Swiftness bizlerin önerisi olacaktır.

 

BECERİLER

Aşağıdaki yapı, 54 ya da daha yüksek seviye olan oyuncular için çok odaklı bir hasar odaklı yapıdır. Toplam 682 Beceri Puanı kullanır ve size biraz yardımcı olabilmek için bazı destek becerileri içerir. Yapıyı görmek için tıklayın.

 

 

 

About arwen

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Haberler

Kategoriler

Ortaklar

Slide background

İmparatorluk Ticareti Geldi

Slide background
Slide background

E-Posta Aboneliği

Yeni makalelerden anında haberdar olmak için aşağıdaki kutuya e-posta adresini yazman yeterli.

Abonelik işlemi başarılı.Teşekkürler.

yanlış mail !